Formula 1Otomobil

Aston Martin, Racing Point’in isim sponsoru oluyor!

İngiliz spor otomobil üreticisi Aston Martin, bugün yapılan duyuru ile Racing Point takımının isim sponsoru olacağını açıkladı. Yaşanan sürpriz gelişme ile ilgili detaylar haberimizde.

Bir süredir maddi darboğaz yaşayan Aston Martin, yeni yatırımcılar arayışına girmişti. Bugün yapılan açıklama ile bu arayış sona erdi ve takımın yeni hissedarı Kanadalı iş adamı Lawrence Stroll oldu. Racing Point’in sahibi olan Stroll’ün başında olduğu bir konsorsiyum, İngiliz markanın %16.7’lik hissesini 182 milyon Pound’a satın aldı. Konsorsiyum ayrıca Aston Martin’e hemen 55.5 milyon Pound kredi sağlarken, 318 milyon Pound’luk nakit desteği sözünü de verdi.

Devir sürecinin ardında Aston Martin’de büyük bir değişim süreci yaşanacak. Lawrence Stroll, şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlenecek. Bunun yanı sıra İngiliz marka 2021’den itibaren Racing Point’in isim sponsoru olacak. Londra Borsası’na da duyurulan sponsorlukta takımın adı “Aston Martin F1 Team” olacak ve anlaşma 5+5 yılı kapsayacak. Red Bull sponsorluğu ise Adrian Newey’in başında olduğu Valkyrie projesinin bu yıl tamamlanmasıyla sona erecek.

Red Bull’dan yapılan açıklamada anlaşmanın sezon sonu sonlanacağı belirtildi ve Aston Martin’e 4 yıllık desteğinden dolayı teşekkür edildi.

Hatırlanacağı üzere; Lawrence Stroll’ün Toto Wolff ile Mercedes’i satın alacağı söylentileri bulunuyordu. Böylece bu iddialar da bir anlamda yalanlanmış oldu. Ayrıca Racing Point, F1’de yeni dönemin başlayacağı 2021 yılında resmen bir fabrika takımı olacak.

Etiketler

Formula Türkiye

Daha okuma yazmayı yeni öğrendiğim çağlarda Michael Schumacher - Mika Hakkinen rekabetiyle Formula 1 izlemeye başladım. Yaklaşık çeyrek asırdır bu tutkuyu sürdürüyorum ve bu tutkumu Sekizinci Viraj'da sizlerle paylaşıyorum :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı