Formula 1

Corona virüsü yüzünden bu yıl Çin GP yapılmayabilir!

Çin’in Wuhan kentinde etkisini gösteren Corona virüsü, ülkeyi harekete geçirdi. Çin Otomobil ve Motosiklet Sporları Federasyonu’nun aldığı karar ise 2020 Çin GP’yi tehlikeye atmış olabilir!

Şimdiye kadar 17 can alan Corona virüsü, Çin’deki pek çok faaliyeti olumsuz yönde etkiliyor. Şimdiye kadar hükümet, Wuhan kentini karantinaya almak başta olmak üzere virüsün yayılmaması için pek çok önlem aldı. Çin Otomobil ve Motosiklet Sporları Federasyonu (CAMF), bu önlemleri dikkate alarak önemli bir karar açıkladı.

Alınan karara göre, ülkedeki tüm motor sporları aktiviteleri Nisan sonuna kadar tedbiren durduruldu. Bu da 21 Mart tarihindeki Formula E ve 19 Nisan’daki Formula 1 yarışlarının düzenlenmesini tehlikeye atıyor. Federasyon ya da organizasyon yetkilileri tarafından herhangi bir açıklama gelmezken, yarışların ertelenme ihtimali çok düşük olarak görülüyor. Zira takvim planı, lojistik sevkiyat imkanlarına göre oluşturuluyor ve başka bir kıtadan Uzakdoğu’ya tekrar gidilmesi ciddi maliyet yaratabilir.

Etiketler

Formula Türkiye

Daha okuma yazmayı yeni öğrendiğim çağlarda Michael Schumacher - Mika Hakkinen rekabetiyle Formula 1 izlemeye başladım. Yaklaşık çeyrek asırdır bu tutkuyu sürdürüyorum ve bu tutkumu Sekizinci Viraj'da sizlerle paylaşıyorum :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı