Formula 1

Ferrari, 2021 lastiklerini Leclerc ile deneyecek!

Ferrari, Pirelli’nin Jerez pistinde düzenleyeceği 2021 lastik testlerine Charles Leclerc ile katılacak.

Bilindiği üzere Pirelli, takımların 2021 lastikleri hakkında düşüncelerini almak için özel testler düzenliyor. Geçtiğimiz sezon Mercedes, McLaren ve Renault bu testlere katılırken, bu sezon diğer 7 takımın da yeni lastikleri deneyimlemesi hedefleniyor.

Alınan son bilgilere göre, sıradaki test 8-9 Şubat tarihleri arasında Ferrari ile gerçekleşecek. Jerez pistinde gerçekleşecek özel testlerde Ferrari kokpitine takımın genç pilotu Charles Leclerc oturacak. Leclerc ilk gün modifiye edilmiş SF90 ile 18 inç lastikleri denerken, ertesi gün ise 13 inçlik standart lastiklerle piste çıkacak. Böylece Ferrari iki lastik arasındaki farkları kıyaslayacak.

Pirelli lastik testlerine Charles Leclerc’in katılması, Motorsport İtalya’ya göre Vettel’in geleceği konusunda da soru işaretleri doğuruyor. Bilindiği üzere Alman pilotun kontratı bu sezon sona eriyor ve Vettel’in Ferrari’den ayrılacağına dair spekülasyonlar mevcut. İtalyan takım bu konuda henüz net bir karar veremediği için testlere Monakolu pilot ile katılıyor olabilir.

Son olarak 2020 araçlarının ilk kez 19-21 Şubat tarihlerinde piste çıkacağını belirtelim.

Etiketler

Formula Türkiye

Daha okuma yazmayı yeni öğrendiğim çağlarda Michael Schumacher - Mika Hakkinen rekabetiyle Formula 1 izlemeye başladım. Yaklaşık çeyrek asırdır bu tutkuyu sürdürüyorum ve bu tutkumu Sekizinci Viraj'da sizlerle paylaşıyorum :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı