Formula 1

Perez: Racing Point 2020’de “büyük bir adım” atacak

Racing Point pilotu Sergio Perez, geçtiğimiz yıl yeniden yapılanan ekibin önümüzdeki sene ön grup ile farkı azaltacağına inanıyor.

2018’de önemli maddi sorunlar yaşayan Force India, Kanadalı milyarder Lawrence Stroll’ün başını çektiği bir konsorsiyuma satılmıştı. Geçtiğimiz yıl Racing Point adıyla yepyeni bir takım olan İngiliz ekip, sezonu 7. sırada tamamlayabilmişti.

Takımdaki 8. sezonuna girmeye hazırlanan Sergio Perez, Autosport’a yaptığı röportajda geride bıraktığımız sezonu değerlendi. RP19’u “2018’de yaşanan travmanın bir mirası” olarak nitelendiren Perez, bu yıl için heyecan duyduğunu belirtti.

“Göründüğü kadarıyla yeni sezon için işler istediğimiz gibi gidiyor. Bu yıl bizim için önemli, çünkü yeni yönetimin etkilerini sonunda görebileceğiz. Büyük bir adım atma potansiyelinde bir araç oluşturduklarını düşünüyorum.”

Geçtiğimiz sezon özellikle sıralama turlarındaki performansı nedeniyle hayal kırıklığı yaşayan Lance Stroll ise taze bir başlangıç yapmayı hedefliyor.

“Umarım en büyük gelişimi biz sağlarız. Çünkü çocukların kış boyunca ne kadar çok çalıştıklarını bizzat gördüm. Geçen seneye dönüp baktığımda ekibin yaşadığı sıkıntıların kalıntılarını hissettik ve bu da gelişim sürecimizi etkiledi. Şimdi doğru yönü bulduk ve Melbourne’e rekabetçi bir araç getireceğimizden eminim.”

Etiketler

Formula Türkiye

Daha okuma yazmayı yeni öğrendiğim çağlarda Michael Schumacher - Mika Hakkinen rekabetiyle Formula 1 izlemeye başladım. Yaklaşık çeyrek asırdır bu tutkuyu sürdürüyorum ve bu tutkumu Sekizinci Viraj'da sizlerle paylaşıyorum :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı